Tamir Fiyatlarımız

Tamir Fiyatlarımız

Tamir Fiyatlarımız : Lensiniz , fotoğraf makineniz veya flaşınız arızalı ve uygun fiyata tamir ettirmek istiyorsunuz… İnternete fiyat araştırması yaptığınızda hiç bir yerden sabit fiyat bilgisi alamazsınız … Hepimiz sonuçta tüketiciyiz ve farklı durumlar için de her zaman buna ihtiyaç duyarız. Bu konuda size yardımcı olacağını düşünerek muhtemelen sektörde yine tek olan bu sayfayı hazırladık.

Neden bizi tercih etmelisiniz ?

 1. Cihazınızın uzun ömürlü ve sorunsuz çalışması için hatasız yani fabrikanın servis standartlarına uygun tamir işlemi yapıyoruz.
 2. Lenslerde tamir sonrası %0 netlik / keskinlik kaybını garanti edebiliyoruz.
 3. Türkiye’de fiyat / kalite / süre oranı ile sektörde en iyi servisiz.
 4. Canon yetkili servisi , yurtdışı eğitimi ve köklü elektronik tecrübeye sahibiz.
 5. Mükemmeliyetçi yapımız nedeni ile size kusursuz hizmet verebilmek için özellikle servis alet ve gereçleri için Türkiye’de en çok yatırım yapan 2. firmayız.  Çünkü bu işi seviyoruz !

Evet , cihazı görmeden yani gerekli kontrollerini yapmadan size kesin fiyat vermemiz yanıltıcı olabilmektedir. Çünkü sizin göremediğiniz bir sorun her şeyi değiştirebilir. Bu yüzden sadece normal şartlarda zamanla oluşan veya kronik arızalar için fiyat verilebilir. Servisimizde fiyatlar sabittir ve müşteriye göre değişken değildir. En sık karşılaştığımız standart arızaların fiyat bilgilerini aşağıda derlemeye çalıştık.

Lens – Objektif Tamir Fiyatlarımız

Tamir Fiyatlarımız

Err01 Sorunu Tamiri İçin Diyafram Flex Kablo Değiştirme Fiyatlarımız :

Kargo ücreti gidiş ve dönüş olarak hesaplanmıştır. Yani gönderirken alıcı ödemeli olarak gönderiyorsunuz ve teslim aldığınızda başka kargo ücreti ödemiyorsunuz.  Sadece Yurtiçi Kargo ile sözleşmemiz vardır. Başka kargo ile alıcı ödemeli göndermeniz durumunda ödediğimiz ücret size yansıtılır. Cihazı siz getirirseniz  + KDV sütununda kargo hariç olarak gördüğünüz fiyat geçerli olacaktır. Son sütundaki Optical Adjustment yani keskinlik için optik ayar bilgi sütunudur.

 • O – Opsiyoneldir. Gerekli görülürse ayrıca yapılabilir . Fiyata dahil değildir.
 • X – Normal şartlarda yapılmasına gerek yoktur . Bu işlemde netliğe +/- hiç bir etkisi olmadığı için yapmıyoruz.
 • Y – Kesinlikle yapılması gerekir. Yapılmazsa netlik kaybı kaçınılmazdır. Özel cihazımızla yapıyoruz. Fiyata dahildir.

 

Lens Tamir Fiyatlarımız

Tamir Fiyatlarımız

Sık Sorulan Lens Tamir Fiyatlarımız:

Optical Adjustment – Optik Kalibrasyon Ücretlerimiz

Lensinizi başka bir yerde tamire verdiniz… Çalışır duruma getirdiler ama bir sorun var… Açık diyaframda fotoğraflar eskisi kadar keskin değil mi ? İnanın bu durumla çok fazla karşılaşıyor ve özellikle lenslerin içini gördüğümüzde çok üzülüyoruz. Maalesef bu konunun önemini başa geldikten sonra öğreniyor pek çok müşterimiz. Bilgi sahibi olmayan müşteri genellikle daha düşük fiyatlı olduğu için veya tamircilerin ismine güvenerek böyle servisleri tercih edebiliyor. Sonra da bu lens net fotoğraf çekmiyor şikayeti ile bu sorunu çözebilecek servis arayışına başlıyor. Veya tamirci o lensi bize gönderiyor. Müşteri bir daha zaman ve para kaybediyor. Bilinçli müşteri ise keskinlik sorunu oluşabileceğini biliyor ve lensini direk bize gönderiyor.

Peki bunun nedeni nedir ? Lens tamirden sonra neden keskin fotoğraf çekmez ? Kısaca cevap ;  yeterli bilgi ve donanıma sahip olmadan yapılan tamir işlemleridir. Net fotoğraf çekmeyen bir lens hiç bir işe yaramaz. Özellikle Canon lenslerde Türkiye’de en üst düzeyde bilgiye sahibiz. Ama sadece bilginin yetmediğini de çok iyi biliyoruz. Çünkü tamir işlemini servis  manueline  uygun mükemmel yapmak için  özel cihazlar , yazılımlar ve aletler de gerekmektedir. Biz bunların önemli bölümünü temin ettik ve  Türkiye’de Canon Merkez Yetkili Servisinden sonra en çok yatırım yaparak servisimizde kullanıyoruz.

Peki ücret nedir ?

Özellikle düşmüş veya tamir işlemi görmüş lenslerde maalesef sabit bir kalibrasyon ücreti veremeyiz. Çünkü kesinlikle lensin bu işleme hazır olması gerekir. Optik ayar işlemini engelleyecek parçaların tespit edilerek değiştirilmesi gerekir. Hangi lens grubunda sorun varsa bunu tespit edip diğer grupların orijinal pozisyonunu bozmadan nokta atışı yapmak en iyi yoldur. Fikir vermek için fiyat başlangıç listemize bakabilirsiniz:

Flaş Tamir Fiyatlarımız

Flaş Tamir Fiyatlarımız

Flaş Tamir Fiyatlarımız

Flaş Tamiri Fiyatlarımız :

 • Muadil flaş tüpü değişim fiyatları yazılmıştır.
 • Sayfa 17 Aralık 2019 da güncellenmiştir.
Comments
 • Hasan USLU dedi ki:

  Canon 650d-18-135mm sahibiyim. Err01 hatası alıyorum. Ama lensimi başka makinalarda denediğimde sorunsuz çalışıyor. Kendi makinama sorunsuz bir lens taktığımda yine Err01 hatası alıyorum. Sorun body de galiba. Tamirini yapıyor musunuz ve fiyatı nedir acaba ?

  • lenstamiri dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey ,
   Evet tamiri yapıyorum. Lütfen lens ile birlikte bize ulaştırın. Gerekli kontrolleri yaparak bilgi verebilirim. Adres veya kargo bilgileri için iletişim sayfasına bakabilirsiniz.

 • Nigar vanlıoğlu dedi ki:

  Nikon lensimi çocuk zorlamış kenardaki makinaya takılan parçanın kenarı kırılmış elle tutuğumda çalışıyor ama tutmasam makinaya oturan yuvarlak parçanın kenarı kırılmış ücreti nedir acaba

  • lenstamiri dedi ki:

   Merhaba ,
   Muadil bayonet değişim ücreti 57₺ dir. Kargo ile aynı gün veya ertesi gün verebiliriz. Siz getirirseniz hemen değiştirip teslim ediyoruz.

 • Nigar Vanlıoğlu dedi ki:

  Nikon 18 55 Bayonet kırılmış kargoyla gönderebilirmiyim kaç gün sürer ücreti ne olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat