Image Stabilizer (IS) tamiri

IS (image stabilizer) Yani Optik stabilizasyon sistemidir. Tripod üzerinde değil de elimizle çekim yaparken işe yaramaktadır ve elimizden kaynaklı görüntüdeki titreşimleri düşük enstantanelerde absorbe ederek daha keskin fotoğraflar elde etmenizi sağlayan sistemdir.

Canon ilk IS özelliği olan lensi 1995 Aralık ayında çıkardığı EF 75-300/4.0-5.6 IS USM modelidir. Özellikle tele lenslerde olmazsa olmaz duruma gelmiştir ve neredeyse yeni çıkan bütün modellere eklenmiştir. Hassas bir parça olduğu için genellikle fiziksel hasarlı lenslerde bozulmaktadır. Bu , opto elektronik ve mekanik özel bir lens grubudur. Ve her birinin kendine has dataları vardır. Yani iki aynı lensin IS ünitelerini takas ederseniz düzgün çalışmayacaktır.

Biz nasıl tamir ediyoruz ?

Teknik servisimizde IS özelliği olan EF800mm de dahil bütün Canon lenslerin tamirini yapabiliyoruz. IS ünitesini mümkünse tamir ediyor , mümkün değilse yenisiyle değiştiriyoruz. Yenisi ile birlikte gelen dataları lense aktarıp gerekli kalibrasyonları da yaparak sorunsuz çalışmasını sağlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat