Canon Video Kamera Tamiri

Canon Video Kamera Tamiri

Canon Video Kamera Tamiri

Mini DV kasetli kameralar her ne kadar pabucu dama atılan kameralar olsa da günümüzde de kullanılmaktadır. Bu kameraların mekanikleri ömürlüdür. Yani bir süre sonra eskisi gibi kayıt yapılamaz. Seste kesintiler ve görüntüde donma ve karelenme şeklinde sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Özellikle LP modunda yani düşük devirde yapılan kayıtlar tamamen çöpe gidebilir ve bu gerçekten çok can sıkıcı olabilir. Yeniden çekilip telefisi mümkün olmayan düğün ve benzeri önemli çekimler yapılmadan önce kafa temizleme kaseti ile kafanın temizlenmesi çok önemlidir. Önce test kaydı yapılarak yapılan kaydın ses ve görüntüsünün kontrol edilmesi faydalı olacaktır. Her çekimde sıfır ve kaliteli kaset kullanılmalıdır.

Her şeyden önce kameranın bütün kontrollerini ve ayarlarını yapabilmek için servis moduna geçirmek gerekmektedir. Ve bunun için de özel araçlar gereklidir.

Servis modunda kameradaki bütün hatalar görülebilir ve buna göre kamera tamir edilir.

Canon video kamera tamiri için özel araç ve gereçler gerekmektedir. Özel kasetler , araçlar ve kafa ayarı için osiloskop kesinlikle şarttır. Bunlar olmadan yapılan tamir işlemleri her zaman yetersiz olacağı için sorunlar kaçınılmaz olacaktır.

Türkiye’de Canon kasetli kameralara osiloskop ile ilk daha kafa ayarını yapan biri olarak bu konuda uzman olduğumu belirtmek isterim. Yani Mini DV Canon kameranızda bir sorun varsa tamir ettirmek için doğru yerdesiniz !

Bu konuda herhangi bir sorunuz varsa aşağıda sorabilirsiniz.

Comments
 • Ümit Köse dedi ki:

  Canon minidv kamera mv890 var
  Kaset okumuyor ne yapabiliriz teşekkürler

  • lenstamiri dedi ki:

   Merhaba ,
   MV890 zamanla mekanik arızaların görülmesi normaldir. Her türlü tamir işlemini yapıyorum. Kamerayı ulaştırın lütfen. Gerekli kontrolleri yaparak bilgi verelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat