Canon Video Kamera Tamiri

Canon Video Kamera Tamiri

Canon Video Kamera Tamiri

Mini DV kasetli kameralar her ne kadar pabucu dama atılan kameralar olsa da günümüzde de kullanılmaktadır. Bu kameraların mekanikleri ömürlüdür. Yani bir süre sonra eskisi gibi kayıt yapılamaz. Seste kesintiler ve görüntüde donma ve karelenme şeklinde sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Özellikle LP modunda yani düşük devirde yapılan kayıtlar tamamen çöpe gidebilir ve bu gerçekten çok can sıkıcı olabilir. Yeniden çekilip telefisi mümkün olmayan düğün ve benzeri önemli çekimler yapılmadan önce kafa temizleme kaseti ile kafanın temizlenmesi çok önemlidir. Önce test kaydı yapılarak yapılan kaydın ses ve görüntüsünün kontrol edilmesi faydalı olacaktır. Her çekimde sıfır ve kaliteli kaset kullanılmalıdır.

Her şeyden önce kameranın bütün kontrollerini ve ayarlarını yapabilmek için servis moduna geçirmek gerekmektedir. Ve bunun için de özel araçlar gereklidir.

Servis modunda kameradaki bütün hatalar görülebilir ve buna göre kamera tamir edilir.

Canon video kamera tamiri için özel araç ve gereçler gerekmektedir. Özel kasetler , araçlar ve kafa ayarı için osiloskop kesinlikle şarttır. Bunlar olmadan yapılan tamir işlemleri her zaman yetersiz olacağı için sorunlar kaçınılmaz olacaktır.

Türkiye’de Canon kasetli kameralara osiloskop ile ilk daha kafa ayarını yapan biri olarak bu konuda uzman olduğumu belirtmek isterim. Yani Mini DV Canon kameranızda bir sorun varsa tamir ettirmek için doğru yerdesiniz !

Bu konuda herhangi bir sorunuz varsa aşağıda sorabilirsiniz.

Comments
 • Ümit Köse dedi ki:

  Canon minidv kamera mv890 var
  Kaset okumuyor ne yapabiliriz teşekkürler

  • lenstamiri dedi ki:

   Merhaba ,
   MV890 zamanla mekanik arızaların görülmesi normaldir. Her türlü tamir işlemini yapıyorum. Kamerayı ulaştırın lütfen. Gerekli kontrolleri yaparak bilgi verelim.

 • Nuri Akyıldız dedi ki:

  Merhaba Canon mv 830 camera kaseti dışarı çıkarmıyor/eject ne yapmalıyım /yapabilirsiniz
  Diyarbakır

  • lenstamiri dedi ki:

   Merhaba ,
   Kamerayı sökerek kasetin manuel çıkarması gerekmektedir. Sizin yapabileceğiniz basit bir formül yok maalesef. Yani kamera ve kasete herhangi bir hasar vermeden çıkarmak için kameranın sıfır hata ile sökülmesi gerekmektedir. Bu işlemi usta biri yapmazsa var olan arızaya ilaveten , kameraya ve kasete daha çok zarar verebilirsiniz. Gönderin , kasedi çıkaralım …

 • Firat dedi ki:

  Merhaba kameram canon xf400 4k ,statief uzerinden dustu malesef disardan kirik yok ancak lensten goruntu gelmiyor artik ,bu konuda yardimci olabilirmisiniz ?

  • lenstamiri dedi ki:

   Merhabalar efendim ,
   Elbette , kamerayı bana ulaştırın lütfen. Gerekli kontrolleri yaparak arıza ve fiyat bilgisi verebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat